מורה: פרץ אליהו
הלחנה

פרץ (פיריס) אליהו- מלחין, נגן טאר, אתנומוזיקולוג, חתן פרס ראש הממשלה וחתן פרס אקו"ם לקומפוזיטורים. פרץ יליד דגסטאן (חבל ארץ בהרי קווקז), בעל תואר BA ו-MA במוזיקה קלאסית מערבית. מילדותו ספג והפנים את המורכבות והעומק של המוזיקה המבוססת על תורת המקאם, שהיא היסוד של המוזיקה מהמזרח. בהלחנה התחיל לעסוק בגיל צעיר מאד. עם מוריו לקומפוזיציה נמנו אלכסנדר בקשי ברוסטוב וסרג'יו נטרא.

פרץ אליהו תכנן וביצע פרוייקטים מוזיקלים רבים ומגוונים. יצירותיו לתזמורת, מקהלות והרכבים שונים בוצעו בפסטיבלים יוקרתיים בארץ ובחו"ל, מפסטיבל ישראל ופסטיבל העוד הבינלאומי ועד לפסטיבל "טריאלוגו" באיטליה, פסטיבל "ווקאליזה" בפוטסדאם ועוד. בין מבצעי יצירותיו נמנות תזמורות רבות (ביניהן הקאמרית הישראלית רמת גן והתזמורת האנדלוסית ירושלים) וזמרים/ות רבים ורבות ביניהן זמרת האופרה ברכה קול, הזמרת לובנה סלאמה, הפסנתרן והמנצח גיל שוחט, הזמן האזרי חתן פרס יונסקו אלים קסימוב ומקהלות רבות ומגוונות.

פרץ הוא אחד ממייסדי המרכז למוזיקה מן המזרח בירושלים והחוג למוזיקה שורשית במרכז דהאן. כמו כן, היה יזם של פתיחת המגמה למוזיקה קלאסית מן המזרח במכללה האקדמית "הד" (היום קריית אונו), המגמה למוזיקה של עמי מזרח התיכון במכללה האקדמית "ספיר", ובנוסף ייסד וניהל את בית הספר למוזיקה קלאסית מן המזרח "מקאמאת" בצפת.

מזה שנים שפרץ אליהו מרכיב אנסמבלים מקוריים ושונים איתם הוא מופיע בביצוע של יצירותיו בארץ ובעולם.

קורסים