מי אנחנו – שנתיים להקמת העמותה

אלשיך – מרכז למוזיקה מסורתית הוא עמותה ללא מטרת רווח (משנת 2019). מאז פתיחת בית־הספר, בשנת 2018, שמנו לנו למטרה לקדם את החשיפה למוזיקה מסורתית על כל רבדיה.

במסגרת לימודים עיוניים ומעשיים, אנו מאפשרים לתלמידים שלנו ללמוד, כאן בתל־אביב, אצל המורים הטובים ביותר בארץ ובעולם.

בית־הספר רואה עצמו מחויב לקידום המוזיקה והתרבות המסורתית – אנו מקיימים הופעות של תלמידים, יוצרים ואנשי צוות בבית־הספר, משתתפים בהדרכה ובמימון של יצירה והפקת סינגלים ואלבומים, ונותנים מענקים לשם טיפוח ועידוד ההשכלה, התרבות והיצירה הרוחנית והאמנותית בתחומי המוזיקה המסורתית.

בפעם הראשונה בתל־אביב, בירת התרבות בישראל, קם מרכז מוזיקה שמעלה על נס את המוזיקה המסורתית. מרכז בו לומדים, מנגנים ומופיעים מוזיקה מסורתית.

אלשיך – מרכז תרבות

בזמן קצר יצרנו בכרם התימנים מרכז תרבותי שהשפעתו כבר ניכרת. הבניין רוחש בשעות הלימודים ומחוצה להן. התלמידים משתמשים בכיתות למפגשי נגינה כמעט מדי ערב. האירועים שאנחנו עורכים על הגג שלנו, הופעות תלמידים ומורים, אמנים שונים ומאסטרים מחו"ל היו מלאים עד אפס מקום. מהתגובות הרבות שאנו מקבלים עולה צמא אדיר למוזיקה מן המסורות של המזרח, בין אם זה רצון לנגן אותה או להאזין לה.
לשמחתנו הרבה, הקהל שלנו מגוון. חילונים ודתיים, ערבים ויהודים, נשים וגברים, צעירים ומבוגרים, כולם מדברים באותה שפה – מוזיקה.
עם תשומת הלב שאנחנו מקבלים מהקהילה, מגיעה האחריות שלנו כלפיה. בעושר התרבותי שאנחנו מייצרים אנו מקפידים להדגיש ערכים של אחדות, סובלנות, תחושת שותפות וערבות הדדית. אנו בוחרים לפעול למען קהילה רב־גונית שנהיה כולנו גאים לקחת בה חלק.

שמעון שי
מנהל, מייסד ויו״ר הועד המנהל

נולד בשנת 1976 באוני, גאורגיה. בגיל שנתיים עלה עם משפחתו לישראל וגדל בירושלים. שי שירת בצה"ל כלוחם בגולני. לאחר שירותו למד באוניברסיטת מזרח לונדון (University of East London) וסיים תואר ראשון במינהל עסקים. בשנת 2003 החליט להגשים את חלומו ללמוד קולונוע והתקבל לבית־הספר סם שפיגל ליצירה קולנועית, בית־הספר המוביל ללימודי קולנוע בישראל, וסיים את לימודיו בהצטיינות. סרטו הקצר "סימני דרך" זכה בפרס הסרט הקצר בפסטיבל הקולנוע ירושלים, בשבעה פרסים בינלאומיים ואף הוקרן בפסטיבל ונציה היוקרתי.

בגיל ארבעים פנה להגשים חלום נוסף – ללמוד לנגן על קלרינט טורקי מוזיקה מסורתית. במהלך הנסיעות הארוכות למרכזי לימוד בערים מרוחקות, החליט שי לעשות מעשה – הוא רכש בניין לשימור בן שלוש קומות ברחוב אלשיך, בשכונת כרם התימנים, ושם הקים את בית־הספר הראשון למוזיקה מסורתית בתל־אביב.

פרטי העמותה

אלשיך – מרכז למוזיקה מסורתית, תל אביב

ע"ר 580692416

עמותה נוסדה בשנת 2019

כתובת העמותה: אלשיך 25 תל אביב, 6330724