המכינה של אלשיך

על המכינה

המוזיקה של המזרח יקרה לליבכם? החלטתם שאתם רוצים ללמוד אבל אין לכם ניסיון? המכינה של אלשיך בדיוק בשבילכם.

המכינה היא מרחב בטוח בו ניתן לפסוע את הצעדים הראשונים ולרכוש כלים בסיסיים וחשובים ביסודות המוזיקה של המזרח לקראת לימודים במסלול המלא. 

המכינה תתפרש על פני 18 שבועות במתכונת חד שבועית, סה"כ 5 שעות לימוד שבועיות, מתוכן 4 שעות מפגש קבוצתי ושעה 1 שיעור פרטי על כלי נגינה/פיתוח קול. התוכן המעמיק שנלמד בקבוצה, לצד השיעורים הפרטיים על כלי נגינה, מבטיחים צעד ראשון ומשמעותי בעולם המוזיקה. 
בנוסף, בוגרים שיעמדו במחויבויות המכינה יוכלו להמשיך למסלול לימודי תעודה באלשיך ללא צורך בבחינות כניסה.

נושאי הלימוד

בסיס לתיאוריה מערבית | בידול בין מזרח למערב | עולם הקצב

מטרת המכינה היא לספק תמונה ראשונית ועמוקה של עולמה הרחב והמסקרן של המוזיקה המודאלית המזרחית והתנהגות מערכות המקאם הערבי והתורכי בפרט. במוזיקה המערבית, הגדרת הסולם נובעת באופן ישיר מהנתונים שלו - מרווחים וצלילים. במזרח, ישנו מאפיין בלתי נפרד מהסולם [מקאם] והוא התנועה המלודית - משמע האסתטיקה. בכדי להבין את שתי ההגדרות הללו ואת הבידול בין מזרח ומערב, נלמד בסיס לתיאוריה מערבית וקריאת תווים, נכיר את עולמות הקצב המערבי והמזרחי ונבצע סולפג' מערבי ומיקרוטונאלי.

התנהגות המקאם ואומנות האלתור

לאחר הנחת היסודות המהותיים הללו, נעמיק ברמה האסתטית והתרבותית של המוזיקה הערבית והתורכית, ננתח יצירות, נלמד מקאמים שונים, נבצע נגינה משותפת עם דגש על אינטונציה, ולבסוף נצלול אל אומנות האלתור [תאקסים]

שיעור נגינה/פיתוח קול

בין אם זה בנגינה או בשירה, כל דרך מוזיקלית מתחילה במורה פרטי. השיעורים הפרטיים יבטיחו תשומת לב מירבית על הפרטים הקטנים בטכניקת הנגינה, ויקנו תהליך יישום מעמיק לחומרים הנלמדים בקבוצה.

מורה המכינה: רעי כורכוס

מוזיקאי ומלחין, נגן עוד, גיטרה, ולירה כרתית. מנגן ומופיע במס' הרכבים ופרויקטים של מוזיקה מן המזרח המנגנים מוזיקה מקורית לצד קלאסית מסורתית[ביניהם: טריו סומאק, נאשוואתי והזתמורת הסופית של הראל שחל] מלחין מוזיקה מסורתית לצד יצירתיות וחדשנות. למד מטובי המורים בארץ ובעולם.

השאירו פרטים

אנו נצור איתכם קשר בהקדם