לימודי תעודה

בית ספר למוזיקה מסורתית

בחמש השנים האחרונות, מוזיקה נפלאה בוקעת מחלונות הבניין ברחוב אלשיך 25.  לחנים מאיראן, תורכיה, מצרים וארצות רבות אחרות ממלאים את הרחובות הציוריים של שכונת כרם התימנים בתל־אביב.  

בית הספר פתח את שעריו לראשונה ב 2019, וכיום מציע מסלול לימודי תעודה לצד מגוון קורסים עם בכירי המורים בארץ. 

לימודי התעודה במוזיקה של המזרח נפרשים על פני שני מסלולי לימוד מלאים שבמרכזם עומדת שאיפתנו לייצר חיבור בין המסורת להווה, בין תרבויות וארצות ולעזור לכם להפוך את אהבתכם למוזיקה למקצוע לחיים.

בעוד שלימודי תאוריה ופרקטיקה של המוזיקה המסורתית הם הלב של הלימודים, אנחנו מאמינים שלא די בהם. על מנת לפתח קריירה מוזיקלית ולהשתלב בתעשיית המוזיקה כיום נדרשים כלים נוספים. בשנה”ל 22/23  הוקם באלשיך אולפן מקצועי בו רכשו התלמידים כלים טכניים יתמכו ביצירתם המוזיקלית. אנחנו ממשיכים במגמת הוקרת היצירה המקורית בליווי העמקה במסורות המוזיקליות של המזרח.

בשנת הלימודים הבאה ייפתחו באלשיך שני מסלולי לימוד עיקריים: 

1. התמחות בנגינה.

2. התמחות בשירה.

המורים

אנו גאים בצוות המורים שלנו: 

זיו יחזקאל, אמיר שאהסאר, יסמין לוישי בן צוריונתן יעקובי, רוני עברין, פרופ' חביבה פדיה, ניזאר אלכאטר, רעי כורכוס,
ועוד רבים וטובים. 

כולם יוצרים פעילים, מלחינים ומבצעים שמקור השראתם הוא המוזיקה המסורתית ואיתה הם זוכים לעלות על במות ולרגש קהלים ברחבי העולם. 

מסלולים משתלבים

כיוון שעל פי רוב את הבמה חולקים נגנים וזמרים, אנו רואים הכרח בשילוב מסלולי הלימוד. שיתוף הפעולה בין תלמידי המסלולים, יעניק לתלמידים משני המסלולים ידע וניסיון חשובים מאין כמותם. תלמידי מסלול שירה יקבלו את הבמה לשיר בליווי נגנים במגוון של כלים, ומנגד ילמדו תלמידי המסלול המלא לחלוק את הבמה עם זמר וללוותו. כך ישתלבו ויתרמו המסלולים אחד לשני לכדי שלם הגדול מסכום חלקיו.

שילוב המסלולים יבוא לידי ביטוי במגוון דרכים. בין היתר עבודה על רפרטואר משותף לקראת הופעות אמצע וסוף שנה, בהם יזכו תלמידי מסלול השירה להופיע כסולנים בליווי תלמידי מסלול הנגינה. למידה משותפת של מקצועות המוזיקה (סאונד, הפקה מוזיקלית, תעשייה עוד)

שיתוף הפעולה בין שני המסלולים יעמיק בשנה ג’, בעבודות הגמר, כשתלמידי מסלול נגינה ינגנו באלבומים של הזמרים והזמרים ישירו באלבומים של הנגנים.

הירשמו עכשיו - ותתחילו להגשים את החלום